harmony body mind

Oxybrazja i infuzja tlenowa to jedne z metod pielęgnacji skóry. Zabiegi te wykorzystują tlen jako kluczowy składnik, który przyspiesza regenerację komórek, a także poprawia ich odżywienie. Na czym polegają te techniki oraz kiedy mogą być zalecane?

Czym jest infuzja tlenowa i oxybrazja?

Infuzja tlenowa to metoda pielęgnacji skóry, polegająca na dostarczaniu tlenu oraz substancji aktywnych bezpośrednio do komórek skóry. Proces ten odbywa się za pomocą urządzeń, które wykorzystując ciśnienie, wtłaczają tlen wraz z koktajlem witamin i minerałów w głąb skóry. Dzięki temu zabiegowi skóra może stać się bardziej jędrna, nawilżona i promienna.

Z kolei oxybrazja to rodzaj mikrodermabrazji, która łączy działanie peelingu diamentowego z wprowadzaniem tlenu pod ciśnieniem. W czasie zabiegu usuwane są martwe komórki naskórka, co sprawia, że skóra może być gładsza i bardziej elastyczna. Jednocześnie, pod wpływem tlenu, komórki skóry są stymulowane do szybszej regeneracji, co nierzadko przyczynia się do poprawy jej kondycji. Tego typu zabiegi może wykonać m.in. w Harmony Body And Mind, salonie SPA, który ma w swojej ofercie również masaż hadado.

Kiedy oxybrazja i infuzja tlenowa mogą być zalecane?

Oxybrazja i infuzja tlenowa mogą być zalecane osobom, które chcą poprawić wygląd swojej skóry oraz zniwelować drobne niedoskonałości. Zabiegi te mogą pobudzić produkcję kolagenu oraz elastyny. Osoby borykające się z trądzikiem również mogą skorzystać z oxybrazji i infuzji tlenowej — działanie peelingu diamentowego pozwala na dogłębne oczyszczenie porów, co przeciwdziała powstawaniu zaskórników i wyprysków.

Należy dodać, że wspomniane zabiegi mogą być stosowane w celu redukcji blizn i przebarwień. Dzięki stymulacji procesów regeneracyjnych skóra jest w stanie szybciej się odnowić, co prowadzi do stopniowego zanikania zmian. Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie dla każdego te metody będą odpowiednie.