harmony body mind

Mezoterapia

Odżywianie skóry przy wykorzystaniu mezoterapii

Stosowanie kremów oraz innych środków pielęgnacyjnych jest niezmiernie istotne dla utrzymania właściwej kondycji skóry. Warto jednak zaznaczyć, że tego rodzaju specyfiki działają głównie powierzchniowo. Aby zapewnić skórze dogłębne odżywienie i regenerację, dobrym pomysłem może okazać się mezoterapia. Jest to zabieg, który pozwala dostarczyć substancje odżywcze w głębsze warstwy tkanek znacznie poprawiając właściwości skóry.

Dzięki płytkim nakłuciom stosowanym w mezoterapii możliwa jest skuteczna regeneracja naskórka oraz skóry właściwej. Substancje czynne są dostarczane bezpośrednio w proporcjach odpowiadającym indywidualnym potrzebom Pacjentów odwiedzających wrocławski Harmony Body and Mind. Aplikowana mieszanka substancji aktywnych może zawierać m.in.: aminokwasy, poliwitaminy, kwas hialuronowy oraz mikroelementy.

Na co działa mezoterapia?

Z uwagi na to, że mezoterapia pomaga w walce z wieloma dolegliwościami skóry, cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem Pacjentów z miasta Wrocław. Ten niechirurgiczny zabieg medycyny estetycznej można zastosować nie tylko na twarzy, ale także w zakresie innych części ciała. Celem nakłuwania jest przywrócenie skórze blasku, młodego wyglądu oraz redukcja pierwszych oznak starzenia. Stosując mezoterapię możemy liczyć na efekt w postaci większej elastyczności skóry oraz likwidację cieni pod oczami. Warto dodać, że skuteczność mikronakłuwania jest widoczna również w zakresie innych części ciała. Zabieg wspomaga leczenie łysienia, usuwanie rozstępów, spłycanie blizn oraz redukowanie cellulitu.

Stosowana przez nas mezoterapia pozwala na osiągnięcie satysfakcjonujących rezultatów zarówno w obrębie twarzy, jak i na pośladkach, udach czy dekolcie. W zależności od problemu Pacjenta, specjaliści Harmony Body and Mind z miasta Wrocław dopasowują stosowne preparaty oraz dokładnie planują przebieg zabiegu. Każdorazowo zależy nam na przeprowadzeniu efektywnej terapii, której efekty zostaną docenione przez osoby odwiedzające nasz Salon.

Przeciwwskazania i przygotowanie do zabiegu mezoterapii

Planując zabieg mezoterapii nie należy korzystać z sauny bądź solarium, unikać przyjmowania alkoholu oraz leków ukierunkowanych na rozrzedzanie krwi. Istnieją również przypadki, w których realizacja zabiegu jest niemożliwa. Do głównych przeciwskazań należy: ciąża, karmienie piersią, cukrzyca, choroba nowotworowa, opryszczka lub stan zapalny, regularne stosowanie leków przeciwzakrzepowych oraz uczulenie na jedną z stosowanych substancji czynnych.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu mezoterapii?

Z uwagi na to, że nakłuwanie powoduje podrażnienie skóry, po dokonaniu zabiegu należy pamiętać o stosowaniu się do kilku ważnych zaleceń. Pierwsze z nich polega na unikaniu ekspozycji na słońce oraz stosowanie kremów z wysokim filtrem. Istotne jest również nawilżanie skóry oraz rezygnacja (na okres 1-2 tygodni) z basenu lub sauny. Zrealizowana mezoterapia wiąże się również z unikaniem innych zabiegów medycyny estetycznej np. peelingu.

Serdecznie zapraszamy na konsultację celem ustalenia szczegółów zabiegu.

Podaruj SPA

Bliskiej osobie
Pomysł na prezent