harmony body mind

Masaż leczniczy

Sprawdzona metoda terapeutyczna – masaż leczniczy

Jedną ze sprawdzonych, nieinwazyjnych metod terapeutycznych jest masaż leczniczy. Z uwagi na wszechstronny charakter oraz dużą skuteczność stanowi on pierwszy wybór pacjentów skarżących się na problemy związane z funkcjonowaniem narządu ruchu. Masaże lecznicze realizowane we wrocławskim Salonie Harmony Body and Mind są ukierunkowane na leczenie konkretnych dolegliwości i w odróżnieniu od masaży relaksacyjnych mogą wiązać się z lekkim bólem prowadzącym do poprawy jakości życia pacjenta.

Komu polecamy masaże lecznicze?

Masaże z tej kategorii stanowią idealną formę rehabilitacji dla osób po przebytych urazach lub kontuzjach. Ich celem jest maksymalne przywrócenie sprawności fizycznej oraz pozbycie się uciążliwego bólu związanego z funkcjonowaniem układu ruchu. Z masaży leczniczych korzysta się zazwyczaj po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Na podstawie zaleceń lekarza dobierane są właściwe techniki masażu.

Jeśli odczuwasz dolegliwości bólowe w obszarze głowy, barków, ramion, kręgłosłupa czy nóg, nasz masaż okaże się dla Ciebie świetnym wyborem. Szczególnie polecamy go osobom, których zdolności do poruszania się są mocno ograniczone. Długotrwałe unieruchomienie, siedzący tryb życia czy depresja mogą wiązać się z poważnymi konsekwencjami, dlatego warto przekonać się o doskonałych efektach, które może zapewnić właściwie przeprowadzony masaż leczniczy. Rekomendujemy go również osobom po udarach, złamaniach oraz zmagającym się bólami reumatycznymi.

Jak przebiega masaż leczniczy?

W zależności od problemu pacjenta wykorzystywane są rozmaite techniki masażu klasycznego takie jak ugniatanie, ucisk, oklepywanie, rozcieranie czy wibracja. Są one wzbogacane elementami terapii manualnej, do których należą m.in. uciski punktów spustowych, manipulacje czy mobilizacje. Warto pamiętać, że ręczna stymulacja tkanek w przypadku masaży leczniczych może powodować dyskomfort i lekki ból. W wielu przypadkach zabiegi przeprowadza się przy wykorzystaniu maści rozgrzewających lub olejków.

Kto nie powinien praktykować masaży leczniczych?

Należy wskazać, że masaż leczniczy nie jest przeznaczony dla każdego. Zanim zdecydujemy się na tę formę terapii, warto abyśmy zapoznali się z dokładną listą przeciwwskazań, które mogą skłonić nas do poszukania alternatywnych form leczenia. Wśród najczęściej występujących schorzeń eliminujących pacjentów z możliwości skorzystania z tego typu masażu są żylaki, krwiaki, naczyniaki, choroby zakaźne, choroby skóre, a także zaawansowana osteoporoza lub miażdżyca, nadciśnienie, hemofilia, owrzodzenia, nowotwory oraz zapalenie opon mózgowych.

Czy leczniczy masaż ciała powoduje efekty uboczne?

Leczniczy masaż ciała jest ukierunkowany na redukcję rozmaitych dolegliwości oraz poprawę jakości życia Pacjenta, jednak w określonych przypadkach tuż po masażu mogą pojawić się takie objawy jak obniżone samopoczucie, chwilowe osłabienie czy też ból. Należy traktować je jako naturalne zjawisko wynikające z reakcji organizmu na wykorzystaną technikę masażu ciała. Jeśli tkanki są mocno napięte, wówczas terapeuta zwiększa siłę nacisku celem rozbicia mięśni. W takich sytuacjach pacjent może odczuwać nieco większy dyskomfort i ból. Ponadto, w przypadku osób o osłabionych naczyniach krwionośnych mogą pojawić się drobne siniaki.

Jakie korzyści możesz osiągnąć stosując masaż leczniczy?

Prawidłowo wykonany leczniczy masaż ciała działa nie tylko miejscowo poprawiając przepływ krwi, ale także ogólnie usprawniając funkcjonowanie organizmu jako całości. Rezultatem wizyt w Salonie Harmony Body and Mind są m.in. lepiej odżywiona skóra, dotlenione mięśnie, efektywniejsze wydalanie produktów przemiany materii, zwiększenie ruchomości stawów, zwiększenie wytrzymałości więzadeł, rozszerzenie naczyń krwionośnych (lepszy przepływ krwi).

Zapytaj o najlepszy masaż leczniczy dla siebie!

Oferta masaży Salonu Harmony Body and Mind z miasta Wrocław jest bardzo szeroka. Do najczęściej rekomendowanych form terapii należą masaże punktowe, limfatyczne, głębokie oraz segmentarne. Każdy z nich pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów i zachowanie pożądanego stanu zdrowia. Serdecznie zachęcamy do skonsultowania się z naszym zespołem, jesteśmy przekonani że zarekomendowany przez nas masaż leczniczy przyniesie Ci ulgę. Do usłyszenia!

Podaruj SPA

Bliskiej osobie
Pomysł na prezent