harmony body mind

Masaż czekoladowy

Wykorzystaj dobroczynne właściwości czekolady

Z masaży czekoladowych korzystano już w czasach starożytnych. Rozpuszczona czekolada służyła jako kojąca maść w zakresie regeneracji i odżywiania poszczególnych partii ciała.

Biorąc pod lupę właściwości czekolady szybko przekonamy się, że nie jest ona wyłącznie słodką, uwielbianą niemal przez wszystkich przekąską, ale także świetnym dodatkiem do masażu. Salon Harmony and Mind z miasta Wrocław korzysta z wysokiej jakości kompozycji olejowych opierających się na sprawdzonych składnikach, które w połączeniu z apetycznym zapachem sprawiają, że masaż czekoladowy realizowany w naszym Salonie jest wyjątkowy.

Działając intensywnie na nasze zmysły, proponowany rytuał sprawdza się doskonale w zakresie redukowania stresu związanego z naszymi codziennymi wyzwaniami. Ciepłe masaże czekoladowe uwalaniają serotoninę oraz dopaminę, które wprawiają w dobry nastrój i normują ciśnienie krwi.

Dlaczego warto skorzystać z masażu czekoladowego?

Udowodniono, że masaż czekoladowy przyczynia się do zachowania dobrego zdrowia psychicznego i fizycznego. Kojące właściwości, wyjątkowy aromat oraz wartości lecznicze decydują o tym, że jest to rozwiązanie doceniane przez szerokie grono osób. Przyjemność płynąca z odprężenia ciała i umysłu to jednak nie jedyna zaleta masażu czekoladowego. Przyczynia się on także do redukcji bólu, stanów zapalnych oraz poprawy krążenia krwi, a ponadto wykazuje działanie kojące na skórę.

Zadbaj o swoje zdrowie poprzez masaż czekoladowy

Wykorzystanie czekolady podczas masażu jest uzasadnione nie tylko ze względu na jej zmysłowy charakter, ale także poparte nauką właściwości prozdrowotne. Masło kakaowe zawarte w czekoladzie topnieje w temperaturze nieco niższej od temperatury ciała. Oznacza to, że masowanie staje się efektywnym i naturalnym procesem odżywiania skóry. Masaż czekoladowy delikatnie rozgrzewa i przynosi ulgę zmęczonym mięśniom. Zawartość przeciwutleniaczy w składzie hamuje procesy starzenia się utrzymując ciało w świetnej kondycji. Delikatny, naturalny charakter rytuału decyduje o tym, że możemy z niego korzystać zawsze wtedy, gdy poczujemy potrzebę relaksu ciała oraz umysłu.

Masaż czekoladowy – przeciwwskazania

Warto wiedzieć, że masaż czekoladowy nie powinien być wykonany w przypadku podrażnionej bądź uszkodzonej skóry. Ponadto, nie powinny decydować się na niego kobiety w ciąży oraz osoby borykające się z chorobami zakaźnymi oraz dolegliwościami zaburzającymi funkcjonowanie układu: krążenia, oddechowego, pokarmowego, kostnego, mięśniowego, stawowego i nerwowego. Czynnikiem wykluczającym są również żylaki oraz stany zapalne skóry.

Serdecznie zapraszamy do złożenia wizyty w Salonie Harmony Body and Mind z miasta Wrocław. Jesteśmy przekonani, że nasz masaż czekoladowy okaże się doskonałym sposobem na relaks zarówno dla miłośników czekolady, jak i tych którzy chcą przekonać się o jej wyjątkowych walorach na własnej skórze.

Podaruj SPA

Bliskiej osobie
Pomysł na prezent