harmony body mind

Biostymulatory

Zabiegi Spa z wykorzystaniem biostymulatorów

Nie ulega wątpliwości, że wraz z wiekiem elastyczność skóry maleje. Oznaki starzenia są związane zarówno z utratą kolagenu, jak i działaniem czynników zewnętrznych, pośród których wymienić można chociażby przebyte choroby oraz promieniowanie UV. W celu powstrzymania procesów starzenia coraz więcej osób decyduje się na zabiegi medycyny estetycznej np. w postaci lasera. Nie jest to jednak jedyna dostępna opcja. Osobom ceniącym naturalne sposoby „odmładzania” wyglądu polecić można biostymulatory, które pobudzają powstawanie kolagenu w skórze.

Czym są biostymulatory?

W skład biostymulatorów wchodzą rozmaite substancje. Należy do nich polikaprolakton, hydroksyapatyt wapnia, atelokolagen, polinukleotydy, a także kwas hialuronowy nieusieciowany oraz kompleksy aminokwasów. Stosowanie wyżej wspomnianych produktów stymuluje produkcję kolagenu, co przyczynia się od uzyskania młodego wyglądu skóry. Z uwagi na naturalne działanie, biostymulatory stanowią coraz chętniej wykorzystywane rozwiązanie wśród Klientów z miasta Wrocław.

Jak działają poszczególne substancje wchodzące w skład biostymulatorów?

Skład poszczególnych biostymulatorów różni się między sobą, dlatego ich działanie na skórę może przybierać rozmaitą formę. Za stymulację produkcji kolagenu oraz odbudowywanie tkanek odpowiada głównie polikaprolakton oraz hydroksyapatyt wapnia. Z kolei zawierające materiał genetyczny polinukleotydy działają nawilżająco, antyoksydacyjnie i pobudzają fibroblasty do tworzenia kolagenu. Wykorzystanie kwasu hialuronowego przyczynia się do wygładzenia zmarszczek oraz poprawy napięcia skóry.

O tym, jakie biostymulatory powinny zostać wykorzystane w konkretnym przypadku decyduje lekarz. Wybór odpowiedniego preparatu odbywa się po dokonaniu szczegółowej analizy stanu skóry oraz tkanki podskórnej.

Biostymulatory – efekty

Właściwie dobrane biostymulatory pozwalają na osiągnięcie wyjątkowo satysfakcjonujących efektów w zakresie poprawy kondycji skóry. Przewaga tychże substancji nad alternatywnymi sposobami odmładzania skóry wynika z ich naturalnego charakteru i działania. Nie ma ryzyka, że owal twarzy Pacjenta ulegnie zmianie i uzyska niepożądany kształt.

Stosowanie biostymulatorów pozwala zniwelować zmarszczki, ujędrnić wiotczejącą skórę oraz uzyskać efekt liftingujący. Preparaty stosowane w Harmony Body and Mind z miasta Wrocław stymulują procesy głębokiej regeneracji skóry przyczyniając się zarówno do likwidacji już istniejących bruzd, jak i zahamowania powstawania kolejnych w przyszłości. Zapraszamy do umówienia się na konsultację z naszym specjalistą.

Podaruj SPA

Bliskiej osobie
Pomysł na prezent