harmony body mind

Masaż klasyczny

Co sprawia, że masaż klasyczny jest tak popularny?

Dobroczynne właściwości masażu klasycznego są doceniane już od starożytności. Wykonuje się go przy wykorzystaniu rozmaitych technik, co czyni go niezwykle uniwersalnym i pomocnym w pozbywaniu się wielu uciążliwych dolegliwości. Stanowi on jeden z podstawowych elementów oferty Salonu Harmony Body and Mind z miasta Wrocław i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem osób, które poszukują odprężenia, regeneracji i wewnętrznej równowagi. Klasyczny masaż ciała charakteryzuje się dużą uniwersalnością. Techniki, które wykorzystuje sprawdzają się zarówno w przypadku odnowy biologicznej, redukcji stresu, jak i fizjoterapii.

W zależności od potrzeb Klientów z miasta Wrocław, specjaliści reprezentujący Salon Harmony Body and Mind oferują klasyczny masaż ciała w różnych odmianach. Bez względu na to czy zależy Ci na pobudzeniu, relaksie czy aspektach leczniczych, wizyta w naszym Salonie okaże się dla Ciebie odpowiednim wyborem.

Kto może skorzystać z masażu klasycznego?

Zanim zdecydujemy się na masaż klasyczny powinnyśmy dokładnie przejrzeć listę przeciwwskazań. Z zabiegu nie mogą korzystać kobiety w ciąży lub podczas okresu, osoby chorujące na nowotwory, choroby zakaźne, choroby skóry, a także te borykające się ze stanami gorączkowymi i zapalnymi. Powyższa lista to jedynie część ograniczeń, z którymi borykają się Pacjenci wybierający się na masaż. Przeciwwskazań jest więcej, a każda wizyta w Salonie masażu powinna być dokładnie skonsultowana.

Jeśli nie należysz do grupy osób obarczonych jakimkolwiek ryzykiem, wówczas masaż klasyczny stanowi dla Ciebie optymalne rozwiązanie. Sprawdzi się on zarówno w przypadku osób rozpoczynających swoją przygodę z zabiegami odprężającymi, jak i tych którzy znają już pozytywne aspekty systematycznego odwiedzania salonów masażu. Dzięki zabiegom naszych specjalistów zredukujesz uczucie zmęczenia, wyciszysz się oraz zregenerujesz organizm po ciężkich zmaganiach w pracy lub na treningach. Wrocławski Salon Harmony Body and Mind zaprasza zarówno kobiety, jak i mężczyzn! Wiemy, że każdy kto prowadzi intensywny styl życia może borykać się z przemęczeniem i naszym zdaniem skorzystanie z masażu ciała to idealny sposób na chwilowe oderwanie się od błyskawicznie pędzącego świata.

W jakim celu się go stosuje?

Nadrzędnym celem zabiegu jest ogólna poprawa stanu zdrowia oraz samopoczucia Pacjenta. Warto zaznaczyć, że masaż klasyczny ma również nieoceniony wymiar profilaktyczny. Pozwala na wykrycie zmian podskórnych zanim dolegliwości chorobowe staną się uciążliwe dla Pacjenta. Odwiedzając nasz salon regularnie odczujesz pozytywne zmiany mające swoje odzwierciedlenie m.in. w lepszej odporności oraz samopoczuciu. Ponadto, masaż to sprawdzone remedium na stres oraz rozluźnienie napiętych mięśni.

Powodów, dla których warto zainteresować się masażem klasycznym jest wiele. Niezależnie od tego czy potrzebujesz wyciszenia, zredukowania stresu czy oczekujesz poprawy funkcjonowania Twojego organizmu jako całości, wybierając masaż ciała w Harmony Body and Mind z pewnością się nie zawiedziesz.

Przygotowanie do masażu klasycznego

Realizowany w naszym Salonie masaż klasyczny nie wymaga specjalnego przygotowania, lecz warto pamiętać o właściwym nawodnieniu przed i po zabiegu. Dlaczego? Ponieważ znacznie ułatwia to redukcję stanów zapalnych i dolegliwości bólowych. Rozluźnione mięśnie znacznie lepiej radzą sobie z eliminacją toksyn. Efekty masażu ciała zależą w dużej mierze od umiejętności masażystów. Z uwagi na to, że Harmony Body and Mind z miasta Wrocław zatrudnia wyłącznie specjalistów o potwierdzonych kompetencjach, możesz mieć pewność, że wskazany cel zabiegu zostanie zrealizowany. Jeśli będzie to Twoje pierwsze spotkanie z masażem nie musisz się niczego obawiać! Dopasujemy odpowiednie techniki i siłę nacisku, tak aby już po pierwszej pojawiło się poczucie ulgi i odprężenia.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg jest wykonywany na specjalnym stole do masażu przy wykorzystaniu takich technik jak głaskanie, oklepywanie, ugniatanie, rozcieranie, uciskanie czy wibracja. Manualnie wykonywany masaż klasyczny odbywa się wyłącznie przy użyciu dłoni bezpośrednio na skórze Pacjenta. Wybrane techniki masażu zależą przede wszystkim od schorzeń Pacjenta oraz określonego wcześniej celu wizyty. W wielu przypadkach dopełnienie zabiegu stanowią specjalne kremy oraz olejki ułatwiające mechaniczną stymulację tkanek organizmu. Chcesz dowiedzieć się więcej oraz upewnić się, że to właśnie ten masaż ciała jest dla Ciebie? Zapraszamy do kontaktu!

Podaruj SPA

Bliskiej osobie
Pomysł na prezent