Masaż klasyczny

Co sprawia, że masaż klasyczny jest tak popularny?

Dobroczynne właściwości masażu klasycznego są doceniane już od starożytności. Wykonuje się go przy wykorzystaniu rozmaitych technik, co czyni go niezwykle uniwersalnym i pomocnym w pozbywaniu się wielu uciążliwych dolegliwości. Stanowi on jeden z podstawowych elementów oferty Salonu Harmony Body and Mind z miasta Wrocław i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem osób, które poszukują odprężenia, regeneracji i wewnętrznej równowagi.

Kto może skorzystać z masażu klasycznego?

Zanim zdecydujemy się na masaż klasyczny powinnyśmy dokładnie przejrzeć listę przeciwwskazań. Z zabiegu nie mogą korzystać kobiety w ciąży lub podczas okresu, osoby chorujące na nowotwory, choroby zakaźne, choroby skóry, a także te borykające się ze stanami gorączkowymi i zapalnymi. Powyższa lista to jedynie część ograniczeń, z którymi borykają się Pacjenci. Przeciwwskazań jest więcej, a każda wizyta w Salonie masażu powinna być dokładnie skonsultowana.

Jeśli nie należysz do grupy osób obarczonych jakimkolwiek ryzykiem, wówczas masaż klasyczny stanowi dla Ciebie optymalne rozwiązanie. Sprawdzi się on zarówno w przypadku osób rozpoczynających swoją przygodę z zabiegami odprężającymi, jak i tych którzy znają już pozytywne aspekty systematycznego odwiedzania salonów masażu. Dzięki zabiegom naszych specjalistów zredukujesz uczucie zmęczenia, wyciszysz się oraz zregenerujesz organizm po ciężkich zmaganiach w pracy lub na treningach. Wrocławski Salon Harmony Body and Mind zaprasza zarówno kobiety, jak i mężczyzn!

W jakim celu się go stosuje?

Nadrzędnym celem zabiegu jest ogólna poprawa stanu zdrowia oraz samopoczucia Pacjenta. Warto zaznaczyć, że masaż klasyczny ma również nieoceniony wymiar profilaktyczny. Pozwala na wykrycie zmian podskórnych zanim dolegliwości chorobowe staną się uciążliwe dla Pacjenta. Odwiedzając nasz salon regularnie odczujesz pozytywne zmiany mające swoje odzwierciedlenie m.in. w lepszej odporności oraz samopoczuciu.

Powodów, dla których warto zainteresować się masażem klasycznym jest wiele. Niezależnie od tego czy potrzebujesz wyciszenia, zredukowania stresu czy oczekujesz poprawy funkcjonowania Twojego organizmu jako całości, nasza propozycja Cię nie zawiedzie.

Przygotowanie do masażu klasycznego

Realizowany w naszym Salonie masaż klasyczny nie wymaga specjalnego przygotowania, lecz warto pamiętać o właściwym nawodnieniu przed i po zabiegu. Dlaczego? Ponieważ znacznie ułatwia to redukcję stanów zapalnych i dolegliwości bólowych. Rozluźnione mięśnie znacznie lepiej radzą sobie z eliminacją toksyn.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg jest wykonywany na specjalnym stole do masażu przy wykorzystaniu takich technik jak głaskanie, oklepywanie, ugniatanie, rozcieranie, uciskanie czy wibracja. Manualnie wykonywany masaż klasyczny odbywa się wyłącznie przy użyciu dłoni bezpośrednio na skórze Pacjenta. W wielu przypadkach dopełnienie zabiegu stanowią specjalne kremy oraz olejki ułatwiające mechaniczną stymulację tkanek organizmu. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do kontaktu!

Podaruj SPA

Bliskiej osobie
Pomysł na prezent