harmony body mind

Masaż Kobido jest często określany niechirurgicznym liftingiem twarzy (bez skalpela). Brzmi ciekawie? Zapewne zastanawiasz się czy taki masaż jest dla Ciebie, Jakie daje efekty i jak go wykonać?

Masaż Kobido

W tym artykule dowiesz się:

 1. Co to jest masaż Kobido?
 2. Jak wygląda zabieg Kobido i ile trwa?
 3. Jakie są zalety masażu twarzy Kobido?
 4. Jakie są wskazania do masażu Kobido?
 5. Jakie są przeciwwskazania do wykonania masażu Kobido?
 6. Masaż twarzy Kobido – jak często go wykonywać?
 7. Ile kosztuje zabieg Kobido?
 8. Umów masaż Kobido We Wrocławiu

1.Co to jest masaż Kobido?

Zabieg Kobido jest jedną z najbardziej zaawansowanych metod masażu twarzy. Jest to specjalistyczny rytuał wywodzący się z tradycji medycyny wschodniej Azji, łączy głęboki masaż z pielęgnacją estetyczną. Kobido przebiega według określonych reguł. Podobnie jak tradycyjny masaż wykonuje się go na powierzchni twarzy, wpływa on nawet na bardzo głębokie struktury skóry i mięśni. Energetyzujący masaż twarzy i szyi słynie ze swoich regenerujących właściwości.

Masaż Kobido umożliwia terapeucie ujędrnienie szyi i twarzy, przy jednoczesnej relaksacji układu nerwowego. Pozytywnym efektem jest usunięcie napięć, uzyskiwane między innymi dzięki manualnym technikom akupresury. Intensywny masaż Kobido poprawia krążenie, dzięki czemu skóra jest lepiej odżywiona, zmarszczki mimiczne zmniejszają się, a cienie pod oczami zanikają. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu, jednak największe zmiany przynosi seria zabiegów wykonywanych regularnie 1 raz w tygodniu.

2. Jak wygląda zabieg Kobido i ile trwa?

Masaż Kobido składa się z wielu etapów, takich jak:

 • Faza rozciągania oraz masaż tkanek głębokich. Wykonywany jest „na sucho”, bez użycia oleju. Pomaga w lepszym ukrwieniu i odżywieniu wszystkich warstw skóry. Zwiększa elastyczność.
  Głęboki relaks. Rozluźnienie napięcia mięśniowego w okolicach głowy i twarzy powoduje stan pełnego odprężenia, który obniża stres i napięcie.
 • Drenaż limfatyczny, dzięki któremu uzyskujemy zwiększenie przepływu limfatycznego i zmniejszenie obrzęku. Ten etap doskonale wpływa na zmniejszenie cieni i worków pod oczami.
 • Liftingujący etap masażu Kobido, który jest najtrudniejszym elementem i skupia się na poprawie owalu twarzy, działa podobnie jak zabieg medycyny estetycznej. Podczas tego etapu zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny, skóra staje się lepiej odżywiona i wygładzona. Stymulowany jest metabolizm komórek, co wspiera szybszą regenerację skóry.
 • Akupresura czyli stymulacja określonych miejsc na twarzy, które wpływają na pracę danego mięśnia.
  Cały zabieg wykonywany w naszym salonie we Wrocławiu trwa 120 minut.

3. Jakie są zalety masażu twarzy Kobido?

Promienny wygląd twarzy i stan skóry to dwie z wielu zalet masażu Kobido. Najpierw łagodzi napięcie mięśni i sprzyja relaksacji. Skóra jest bardziej odżywiona i dotleniona. Podstawowym celem terapii masażem jest nieinwazyjny lifting, który jest możliwy dzięki stymulacji tworzenia kolagenu i elastyny. Twarz wygląda młodziej, ponieważ skóra jest napięta, a mięśnie rozluźnione.
Japoński lifting twarzy ma także korzyści zdrowotne. Możesz odpocząć i zrelaksować się dzięki masażowi, który obniży poziom stresu. Oprócz efektu liftingu pomaga złagodzić sztywność mięśni twarzy i koryguje zmiany powstałe na skutek bruksizmu. Dobrze wykonany masaż pozwala pozbyć się uciążliwych bólów głowy, a nawet poprawia pracę układu trawiennego.

4. Jakie są wskazania do masażu Kobido?

Masaż Kobido to propozycja dla tych, którzy cenią sobie młody wygląd skóry, ale nie są przekonani do jednoczesnego korzystania z inwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Oto kilka powodów, dla których warto skorzystać z masażu Kobido:

 • Eliminuje stres. Masaż to fantastyczna okazja do odprężenia i relaksu.
 • W naturalny sposób wygładza zmarszczki mimiczne oraz niweluje napięcie mięśniowe.
 • Może pomóc w przypadku zwiotczałej skóry, która potrzebuje ujędrnienia, odżywienia i efektu liftingu.
 • Dodaje twarzy naturalnego blasku, idealnie ratuje niedotlenioną skórę.
 • Redukuje napięcia mięśni głowy, szyi i karku.
 • Ma profilaktyczne działanie anti-age.

5. Jakie są przeciwwskazania do wykonania masażu Kobido?

Powinny z niego zrezygnować osoby z:

 • ranami lub otarciami;
 • ostrymi stanami zapalnymi organizmu, zęba lub skóry;
 • podwyższoną temperaturą;
 • z nieleczonym nadciśnieniem tętniczym.

Ponadto osoby, które korzystały z innych zabiegów kosmetycznych, powinny pamiętać o zachowaniu pewnego odstępu, zanim wykonają masaż Kobido. Przykładowo po zabiegu botoksu należy odczekać 2 tygodnie, a po niciach liftingujących nawet pół roku.

6. Masaż twarzy Kobido – jak często go wykonywać?

Jeśli zależy Ci na osiągnięciu jak najlepszych efektów zalecam wykonać serię masaży Kobido w początkowym okresie raz w tygodniu (5-7 zabiegów), a w oźniejszym etakie z kilkumiesięcznym odstępie czasowym w celu utrwalenia efektu.

7. Ile kosztuje zabieg Kobido?

Każdy salon ma swoje indywidualne stawi. Jeśli chcesz sprawdzić ile kosztuje zabieg w naszym salonie we Wrocławiu, przy ulicy Piłsudskiego 91/9. Zapraszam do odwiedzenia strony głównej, gdzie znajduje się cennik.

8. Umów masaż Kobido We Wrocławiu

Zapraszam do kontaktu: